11 stycznia 2018 23:15 | Aktualności

XV Międzyszkolny Konkurs ,,Kolęda Obcojęzyczna’’

W dniu 10.01.2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbyła się XV edycja konkursu  ,,Kolęda  obcojęzyczna” pod patronatem burmistrza Kołaczyc, pani Małgorzaty Salachy. W Konkursie wzięło udział 10 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów
z gmin: Brzyska, Brzostek, Kołaczyce i Frysztak. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży kulturą i zwyczajami świątecznymi innych krajów, motywowanie uczniów do nauki języków obcych, rozwijanie kreatywności uczniów, rozwijanie pracy zespołowej uczniów. Uczennice z naszej szkoły Karolina Maguda, Weronika Źrebiec, Emilia Madejczyk i Julia Nocek  zaśpiewały dwie  kolędy - po  niemiecku ,,Mitten in der Nacht’’ oraz po angielsku - ,, All J want for Christmas is you’’, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami przez jury i publiczność. Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła  pani burmistrz  Kołaczyc Małgorzata Salacha, która podziękowała uczestnikom za piękny występ, pracę włożoną w przygotowanie do  konkursu i życzyła dalszych sukcesów. Na zakończenie wystąpił zespół z Liceum Ogólnokształcącego z koncertem kolęd i pastorałek.

Gratulujemy!!!

Agnieszka Paja